Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dne 22.10.2007 v dopoledních hodinách navštívili MŠ Na Zámečku příslušníci JSDH – Jednotky sboru dobrovolných hasičů v Mohelnici.Děti s netrpělivostí již od rána vyhlížely hasičské auto, napínaly sluch, aby nepropásly zvuk hasičské sirény.V 10 hodin vše vypuklo. Do brány MŠ vjíždí hasičské auto - cisterna a v závěsu za ním přijíždí další technika - hasičská plošina.Hasiči ukázali dětem vybavení auta - přilby, hadice, kladivo,nůžky na rozstříhávání plechu  a přiměřeným způsobem jim vysvětlili, co potřebují  ke své práci.Zážitek umocnili tím, že jim dovolili si prohlédnout auto i zevnitř a nechali děti nasadit a  vyzkoušet si přilby. I přes nepříliš teplé počasí se děti dočkaly  proudu vody z požární hadice.Snad největším zážitkem pro děti a  jejich učitelky byl přesun k hasičské  plošině.Všichni s úžasem ve tváři pozorovali, jak vysoko se plošina zvedá. Teprve až do ní nastoupily paní učitelky a plošina je vyzvedla nad trávník mateřské školky a téměř do výšky sousedního paneláku - děti nevěřily vlastním očím…Byl to úžasný zážitek, nejen pro všechny z MŠ, ale i pro obyvatele sousedního panelového domu, kteří všemu z okna přihlíželi.Všichni jsme se shodli na tom, že členové hasičského sboru jsou stateční a odvážní a hlavně  jsou to lidé na pravém místě.Za zvuku sirény jsme se s hasiči rozloučili a plni dojmů se rozcházeli do svých tříd.Spousta předškolních dětí si zapamatovala dokonce i číslo 150, které je napsáno na hasičském autě.Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem, kteří se na přípravě  i  realizaci tohoto nezapomenutelného dopoledne podíleli.Poskytli dětem nevšední zážitky a dokázali je přiměřeným způsobem jejich věku zaujmout. Naše mateřská školka hodlá i do budoucna pokračovat v pořádání těchto preventivních bezpečnostních akcí, které splňují požadavky Rámcových vzdělávacích programů pro předškolní vzdělávání – tvz. Prožitkové učení.

                                 Jana Pospíšilová, ředitelka MŠ Na Zámečku

                           fotogalerie